Opiniujemy, rankingujemy, sprawdzamy diety

  • Ocena ogólna
  • Efekty
  • Korzystność cenowa
  • Dodatkowe korzyści
  • Opinie użytkowników
  • Opinie eksperta
  • Dopasowanie do diety

Zielona kawa

Pisząc „zielona kawa” mamy na myśli nie konkretny preparat, ale raczej grupę suplementów, które zawierają ten składnik. Opinie na temat preparatów z zieloną kawą są różne – dlatego warto się nimi zająć i poświęcić im uwagę w tym zestawieniu.

Wiele źródeł podaje, że zielona kawa „powstrzymuje gromadzenie się tłuszczu w organizmie oraz wspiera procesy jego metabolizmu”. Jedno jest pewne, suplementy z zieloną kawą zawierają kofeinę i kwas chlorogenowy (antyoksydant, który obniża wchłanianie cukru, co zmusza organizm do korzystania ze zapasów).

Producenci preparatów z zielona kawą najczęściej powołują się na wyniki badań, które przeprowadzili: prowadzone przez Joe Vinsona, Bryana Burnhama i Mysore V Nagendran.

Wykazały one, że zielona kawa rzeczywiście ma wpływ na zmniejszenie wagi. Wyniki jednak zostają na każdym kroku podważane – badaniu poddano tylko 16 osób, grupa wiekowa nie była zróżnicowana – to tylko niektóre z zarzutów, jakie kierowane są pod ich adresem. Nie mniej jednak udowodniają, że zielona kawa wykazuje jakieś działanie odchudzające.

Okazuje się, że na rynku dostępnych jest wiele produktów z zieloną kawą i sztuka polega na tym, by wybrać ten właściwy – który po pierwsze rzeczywiście jest tym, za co się podaje, a po drugie zawiera odpowiednią ilość ekstraktu z zielonej kawy – tak by zapewniały optymalne działanie.

Warto przytoczyć kilka informacji związanych z tą grupą produktów. Zielona kawa to kawa, którą nie poddano procesowi palenia. Kawa zawiera ok. 250 różnych substancji – które mają większy lub mniejszy wpływ na organizm i jego funkcjonowanie (również metabolizm).

źródło: http://fitness.wp.pl/dieta/abc-odchudzania/art244,zielona-kawa-a-odchudzanie-czy-to-dziala.html

EFEKTY: Zażywanie preparatów z zielona kawą pozwala na zrównoważoną utratę masy ciała. Najlepsze efekty osiąga się po połączeniu suplementu z zielona kawą z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

DODATKOWE KORZYŚCI: Działanie antyoksydacyjne.

JAK STOSOWAĆ: zależnie od preparatu, zwykle: 2-3 razy dziennie po jednej kapsułce.

KOSZT: zależnie od preparatu: od ok.85 PLN za 90 do nawet 50USD za 30 kapsułek. Jest to preparat stosunkowo drogi.

MINUSY: Cena i konieczność podparcia dietą oraz ćwiczeniami fizycznymi.

SKŁAD: Również zależnie od preparatu, najczęściej wyciąg z ziaren zielonej kawy.

OPINIE O PRODUKCIE:

Danuta (35 lat, Piła)
O zielonej kawie dowiedziałam się z internetu. Nie wiedziałam wcześniej, że coś takiego w ogóle istnieje. Do wyboru miała sporo preparatów z tym składnikiem i wybrałam jeden z nich. Ponieważ kierowałam się przede wszystkim ceną, to postawiłam na coś tańszego. W sumie to mogę polecać mój suplement, bo rzeczywiście na nim schudłam – może nie tyle, co deklarowały inne użytkowniczki na stronie producenta, ale jednak efekt był. No i najważniejsze – tabletki nie zaszkodziły mi, co akurat dla mnie jest bardzo ważne, bo uważam, że zdrowie jest najważniejsze!

Mirka (29 lat, Sokółka)
Moja historia nie jest chyba najlepszą reklamą preparatu z zieloną kawą. Nie schudłam zbyt wiele, mimo że stosowałam go z dietą i czasami chodziłam na siłownie. Nie byłam zadowolona z tego rozwiązania, a musiałam szybko zgubić parę kilo – wesele siostry (same rozumiecie:)). Ale rzeczywiście, tak, jak deklarował producent miałam więcej energii i nie czułam się zmęczona (w końcu to kawa). Nie mówię, że macie nie stosować – wielu osobom przecież pomogły preparaty z zielona kawą, ale ja sama wiem, że nie jest to wyjście dla mnie.

Luiza (24 lata, Szczecin)
A ja polecam zieloną kawę! Zwracajcie tylko uwagę na zawartość ekstraktu – im więcej, tym lepiej. Sama wybrałam preparat, który miał dużo składnika aktywnego i ało mi to efekt! W ciagu miesiąca schudłam tyle, co na diecie rozdzielnej, którą wcześniej stosowałam. Jestem zadowolona, bo zmniejszył się mój rozmiar i Nowy Rok przywitałam mniejsza!

OPINIA DIETETYKA:


Preparaty z zieloną kawą są bardzo popularne ostatnio. Opierają się na naturalnych rozwiązaniach – zielonej kawie, czyli takiej, której nie poddano procesowi palenia. Działanie kawy (również w procesie odchudzania) potwierdzają badania. Warto jednak zwracać uwagę na ilość ekstraktu w danym preparacie – tak, by nie łykać czegoś o znikomej skuteczności.

Karolina, Dietetyczka

Oddaj swój głos:   Administrator oświadcza, że informacje zamieszczone w historiach odchudzania, są prywatnymi opiniami użytkowniczek i nie gwaratnują osiągnięcia takich samych wyników w odchudzaniu.

Skomentuj na naszym forum i dodaj opinię:


3 komentarze

  1. Komentarz Luizy to chyba najbardziej miarodajna opinia o zielonej kawie jaką można przeczytać. Wiele osób korzysta właśnie z produktów, które mają małą zawartość ekstraktu zielonej kawy w sobie, czasami nawet produkty mają zupełnie inny skład niż mogłoby to wynikać z reklamy. Zielona kawa to fajny dodatek do zbilansowanej diety, ale nie jej zamiennik. Według mnie, mając realne oczekiwania i popierając to odrobiną pracy, możemy śmiało sięgnąć po niepaloną kawę.

  2. Dla mnie zielona kawa to ciekawy dodatek do diety. Sama w smaku nie jest dobra, ale jako dodatek do koktajli, jogurtów i czegokolwiek płynnego jest ok 🙂 Polecam, ja piłam islaverde w proszku, bardzo fajna odmiana.

  3. Mnie nie smakuje napar. Próbowałam kilka razy i przerzuciłam sie na zielona kawę w tabletkach. Wiadomo same tabletki za mnie nie schudną więc włączyłam również lekką dietę i ruch. Ja biorę Be Slim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administrator serwisu rankingdiet.pl oświadcza, iż wszystkie opinie użytkowników dotyczące efektów stosowania sprzedawanych w jego ramach programów dietetycznych, nie gwarantują osiągnięcia spadku masy ciała identycznego z zamieszczonymi opisami, oraz nie bierze odpowiedzialności za wszystkie treści publikowane przez użytkowników w ramach serwisu, odnoszące się do jego zawartości merytorycznej.