Zielona kawa

Karolina, Dietetyczka
Karolina Zieman
Kierownik Redakcji RankingDiet.pl

Przedstawiamy Ranking Suplementów odchudzających. Wybór najlepszych tabletek na odchudzanie został oparty na Waszych głosach oraz wiedzy ekspertów, którzy doskonale znają temat jakim jest odchudzanie. Prosimy o komentarze i lajki, dzięki czemu nasz ranking będzie jeszcze pełniejszy.

Zanim wybierzesz tabletki na odchudzanie, zapoznaj się z rankingiem – oszczędzaj czas i pieniądze dokonując trafnego wyboru. Dla wszystkich tych, którzy nie tracą wiary w możliwość zrzucenia kilogramów – przygotowaliśmy ranking diet.

Dodatkowo przygotowaliśmy również ranking tabletek na odchudzanie.

Karolina Zieman

  • Ocena ogólna
  • Efekty
  • Korzystność cenowa
  • Dodatkowe korzyści
  • Opinie użytkowników
  • Opinie eksperta
  • Dopasowanie do diety

Pisząc „zielona kawa” mamy na myśli nie konkretny preparat, ale raczej grupę suplementów, które zawierają ten składnik. Opinie na temat preparatów z zieloną kawą są różne – dlatego warto się nimi zająć i poświęcić im uwagę w tym zestawieniu.

Wiele źródeł podaje, że zielona kawa „powstrzymuje gromadzenie się tłuszczu w organizmie oraz wspiera procesy jego metabolizmu”. Jedno jest pewne, suplementy z zieloną kawą zawierają kofeinę i kwas chlorogenowy (antyoksydant, który obniża wchłanianie cukru, co zmusza organizm do korzystania ze zapasów).

Producenci preparatów z zielona kawą najczęściej powołują się na wyniki badań, które przeprowadzili: prowadzone przez Joe Vinsona, Bryana Burnhama i Mysore V Nagendran.

Wykazały one, że zielona kawa rzeczywiście ma wpływ na zmniejszenie wagi. Wyniki jednak zostają na każdym kroku podważane – badaniu poddano tylko 16 osób, grupa wiekowa nie była zróżnicowana – to tylko niektóre z zarzutów, jakie kierowane są pod ich adresem. Nie mniej jednak udowodniają, że zielona kawa wykazuje jakieś działanie odchudzające.

Okazuje się, że na rynku dostępnych jest wiele produktów z zieloną kawą i sztuka polega na tym, by wybrać ten właściwy – który po pierwsze rzeczywiście jest tym, za co się podaje, a po drugie zawiera odpowiednią ilość ekstraktu z zielonej kawy – tak by zapewniały optymalne działanie.

Warto przytoczyć kilka informacji związanych z tą grupą produktów. Zielona kawa to kawa, którą nie poddano procesowi palenia. Kawa zawiera ok. 250 różnych substancji – które mają większy lub mniejszy wpływ na organizm i jego funkcjonowanie (również metabolizm).

źródło: http://fitness.wp.pl/dieta/abc-odchudzania/art244,zielona-kawa-a-odchudzanie-czy-to-dziala.html

EFEKTY: Zażywanie preparatów z zielona kawą pozwala na zrównoważoną utratę masy ciała. Najlepsze efekty osiąga się po połączeniu suplementu z zielona kawą z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

DODATKOWE KORZYŚCI: Działanie antyoksydacyjne.

JAK STOSOWAĆ: zależnie od preparatu, zwykle: 2-3 razy dziennie po jednej kapsułce.

KOSZT: zależnie od preparatu: od ok.85 PLN za 90 do nawet 50USD za 30 kapsułek. Jest to preparat stosunkowo drogi.

MINUSY: Cena i konieczność podparcia dietą oraz ćwiczeniami fizycznymi.

SKŁAD: Również zależnie od preparatu, najczęściej wyciąg z ziaren zielonej kawy.

OPINIE O PRODUKCIE:

Danuta (35 lat, Piła)
O zielonej kawie dowiedziałam się z internetu. Nie wiedziałam wcześniej, że coś takiego w ogóle istnieje. Do wyboru miała sporo preparatów z tym składnikiem i wybrałam jeden z nich. Ponieważ kierowałam się przede wszystkim ceną, to postawiłam na coś tańszego. W sumie to mogę polecać mój suplement, bo rzeczywiście na nim schudłam – może nie tyle, co deklarowały inne użytkowniczki na stronie producenta, ale jednak efekt był. No i najważniejsze – tabletki nie zaszkodziły mi, co akurat dla mnie jest bardzo ważne, bo uważam, że zdrowie jest najważniejsze!

Mirka (29 lat, Sokółka)
Moja historia nie jest chyba najlepszą reklamą preparatu z zieloną kawą. Nie schudłam zbyt wiele, mimo że stosowałam go z dietą i czasami chodziłam na siłownie. Nie byłam zadowolona z tego rozwiązania, a musiałam szybko zgubić parę kilo – wesele siostry (same rozumiecie:)). Ale rzeczywiście, tak, jak deklarował producent miałam więcej energii i nie czułam się zmęczona (w końcu to kawa). Nie mówię, że macie nie stosować – wielu osobom przecież pomogły preparaty z zielona kawą, ale ja sama wiem, że nie jest to wyjście dla mnie.

Luiza (24 lata, Szczecin)
A ja polecam zieloną kawę! Zwracajcie tylko uwagę na zawartość ekstraktu – im więcej, tym lepiej. Sama wybrałam preparat, który miał dużo składnika aktywnego i ało mi to efekt! W ciagu miesiąca schudłam tyle, co na diecie rozdzielnej, którą wcześniej stosowałam. Jestem zadowolona, bo zmniejszył się mój rozmiar i Nowy Rok przywitałam mniejsza!

OPINIA DIETETYKA:


Preparaty z zieloną kawą są bardzo popularne ostatnio. Opierają się na naturalnych rozwiązaniach – zielonej kawie, czyli takiej, której nie poddano procesowi palenia. Działanie kawy (również w procesie odchudzania) potwierdzają badania. Warto jednak zwracać uwagę na ilość ekstraktu w danym preparacie – tak, by nie łykać czegoś o znikomej skuteczności.

Karolina, Dietetyczka


Oddaj swój głos:


Administrator oświadcza, że informacje zamieszczone w historiach odchudzania, są prywatnymi opiniami użytkowniczek i nie gwaratnują osiągnięcia takich samych wyników w odchudzaniu.


Skomentuj na naszym forum i dodaj opinię:

3 komentarze

  1. Komentarz Luizy to chyba najbardziej miarodajna opinia o zielonej kawie jaką można przeczytać. Wiele osób korzysta właśnie z produktów, które mają małą zawartość ekstraktu zielonej kawy w sobie, czasami nawet produkty mają zupełnie inny skład niż mogłoby to wynikać z reklamy. Zielona kawa to fajny dodatek do zbilansowanej diety, ale nie jej zamiennik. Według mnie, mając realne oczekiwania i popierając to odrobiną pracy, możemy śmiało sięgnąć po niepaloną kawę.

  2. Dla mnie zielona kawa to ciekawy dodatek do diety. Sama w smaku nie jest dobra, ale jako dodatek do koktajli, jogurtów i czegokolwiek płynnego jest ok 🙂 Polecam, ja piłam islaverde w proszku, bardzo fajna odmiana.

  3. Mnie nie smakuje napar. Próbowałam kilka razy i przerzuciłam sie na zielona kawę w tabletkach. Wiadomo same tabletki za mnie nie schudną więc włączyłam również lekką dietę i ruch. Ja biorę Be Slim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *