Asystent Google od Cukrzyca.pl: Diabetycy uratowani!

Karolina, Dietetyczka
Karolina Zieman
Kierownik Redakcji RankingDiet.pl

Przedstawiamy Ranking Diet, na który przede wszystkim wpłynęły Wasze głosy. Każda dieta zaopiniowana jest również przez eksperta. Prosimy o komentarze i lajki, dzięki czemu nasz ranking będzie jeszcze pełniejszy.

W rankingu biorą udział: Kopenhaska dieta South Beach, 3D Chili, Dieta OXY, Białkowa (Dukana), Dieta 36s, Kwaśniewskiego (tłuszczowa), Kapuściana oraz Dieta Atkinsa. Która dieta jest aktualnie najlepsza? Sprawdź tutaj i oszczędzaj czas oraz pieniądze na odchudzanie.

Dodatkowo przygotowaliśmy również ranking tabletek na odchudzanie.

Karolina Zieman


Diabetycy doczekali się dedykowanego Asystenta Google, z którym mogą porozmawiać ze swojego smartfonu. Asystent Cukrzyca.pl to pierwsza w Polsce aplikacja sterowana głosem, skierowana do diabetyków. Podpowie ona indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny oraz wymiennik węglowodanowy spożywanych składników. Po to, by ułatwić diabetykom codzienną walkę z chorobą.

Dieta – największa trudność w życiu cukrzyka

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych. Około 425 miliony osób na świecie choruje na cukrzycę. W Polsce to już co 11 osoba. Życie z cukrzycą wiąże się z koniecznością znacznego zdyscyplinowania swoich posiłków. Specjaliści serwisu Cukrzyca.pl wiedzą, że to właśnie dieta jest największą trudnością w codziennym życiu. Liczenie kalorii, sprawdzanie indeksów glikemicznych i wymienników węglowodanowych to prawdziwe wyzwanie. Zdrowa zbilansowana dieta jednak ma kluczowe znaczenie w leczeniu cukrzycy.

Tworząc Asystenta, twórcy portalu chcieli ułatwić diabetykom przygotowywanie posiłków, by Ci, mogli czerpać przyjemność z gotowania.
Od teraz o indeks i ładunek glikemiczny oraz wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe możemy zapytać swój telefon – bez żadnych skomplikowanych obliczeń, kalkulatorów – wszystko w jednym miejscu.

Pierwszy Asystent głosowy dla diabetyków w Polsce

Od stycznia tego roku Polacy mogą korzystać z Asystenta Google na swoich smartfonach. Rozmawianie z telefonem bez użycia klawiatury ma przyspieszyć i ułatwić korzystanie ze smartfonów. Aplikacji na Asystencie Google w kategorii Zdrowie i Fitness jest na razie jednak bardzo niewiele.

Asystent Google od Cukrzyca.pl to pierwsza aplikacja głosowa dla diabetyków w Polsce.
Jest to szansa na ułatwienie codziennego życia osobom chorym na cukrzycę, osobom z powikłaniami oraz z insulinoopornością.

Ok, Google. Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny

Uruchomienie na telefonie z Androidem aplikacji dla diabetyków jest bardzo proste. Wystarczy włączyć na swoim telefonie Asystenta Google, przyciskając kółko na dole ekranu (przycisk “Home” na Androidzie) i powiedzieć do niego: “Porozmawiaj z Cukrzyca.pl” lub “Zapytaj Cukrzyca.pl”.
Z Asystenta można również korzystać na iPhonach – wystarczy go wcześniej zainstalować bezpośrednio ze sklepu iTunes.

Dietetycy portalu Cukrzyca.pl przeanalizowali najbardziej przydatne zagadnienia w diecie diabetyka. O nie wszystkie możemy zapytać Asystenta.
Pytając go “Co potrafisz?”, dowiemy się, że poda on nam indeks i ładunek glikemiczny składników oraz poda wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe. Potrafi on wyjaśnić nam niektóre zagadnienia związane z cukrzycą oraz zmotywować nas, gdy mamy gorszy dzień.

Asystent Google od Cukrzyca.pl spotkał się z bardzo miłym przyjęciem przez użytkowników oraz media. Publikacje na jego temat pojawiły się m.in. w czasopiśmie specjalistycznym Food Forum, na portalu Zdrowie Gazeta.pl oraz MamStartup i wielu innych.

Twórcy portalu Cukrzyca.pl chcą rozwijać Asystenta o nowe funkcjonalności oraz rozszerzać bazę produktów.

Aby przetestować pierwszą polską inteligencję dla diabetyków, wystarczy uruchomić Asystenta Google i powiedzieć: “Ok Google, Porozmawiaj z Cukrzyca.pl”.


Oddaj swój głos:


Administrator oświadcza, że informacje zamieszczone w historiach odchudzania, są prywatnymi opiniami użytkowniczek i nie gwaratnują osiągnięcia takich samych wyników w odchudzaniu.


Skomentuj na naszym forum i dodaj opinię:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *