Opiniujemy, rankingujemy, sprawdzamy diety

  • Ocena ogólna
  • Efekty
  • Korzystność cenowa
  • Dodatkowe korzyści
  • Opinie użytkowników
  • Opinie eksperta
  • Dopasowanie do diety

Meridia

Sprzedaż tego preparatu w naszym kraju jest zabroniona od 21 stycznia 2010 roku. Decyzja ta podyktowana była faktem, że jego używanie miało negatywne skutki. Składnikiem Meridi – tzw. substancją czynną jest sibutramina. Związek ten działa podobnie jak amfetamina i powoduje utratę wagi nawet 25 kg w miesiącu! (Co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia).
Meridia jakiś czas temu była bardzo popularna i chętnie sięgały po nią osoby, które chciały zgubić zbędne kilogramy. Po wycofaniu z rynku, dystrybucję przejął czarny rynek – co powinno być czerwonym światłem dla osób, które chcą kupić ten preparat. Należy zatem z rezerwą podejść do sprzedawców, którzy w Internecie oferują „oryginalne” tabletki – Meridia jest przecież nielegalna!

źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,9922,title,Zabojcze-tabletki-na-odchudzanie,wid,11929830,wiadomosc.html?ticaid=1120e6&_ticrsn=5

EFEKTY: Zbyt szybka utrata wagi – nawet 25 kg w miesiącu, nie jest to odchudzanie zrównoważone, które z pewnością odbije się na zdrowiu. Dodatkowo warto jeszcze raz nadmienić, że efekty Meridii okupione są skutkami ubocznymi jej stosowania.

SKUTKI UBOCZNE: U pacjentów zaobserwowano następujące skutki uboczne: suchość w ustach, zaparcia, rozdrażnienie, krwotoki, ból brzucha, biegunki, nudności, zaburzenia snu i możliwe uzależnienie.

JAK STOSOWAĆ: lek niedostępny na polskim rynku, jego stosowanie musi odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza.

KOSZT: ok. 200 zł.

MINUSY: Skutki uboczne niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów.

SKŁAD: Substancja aktywna: sibutramina.

OPINIE O PRODUKCIE:

Jowita (36 lat, Suwałki)

Dziewczyny, trzymajcie się daleko od Meridi! Zażywałam te tabletki ze 4 lata temu i efekt okupiłam bólami brzucha, biegunką i problemami ze snem, które miałam jeszcze długo po zaprzestaniu stosowania. Nie warto poświęcać swojego zdrowia dla sylwetki, tym bardziej, że są preparaty naturalne i efektywne.

Marta (24 lata Płock)

Ja Meridię kupiłam w necie. Wiedziałam, że to preparat, który może powodować wiele skutków ubocznych, ale nie odstraszyło mnie to. Schudłam kilka kilogramów, ale jednocześnie w trakcie stosowania bolała mnie głowa, miałam nudności i dreszcze. Cały czas byłam pobudzona – zupełnie, jakbym wypiła 5 kaw na jeden raz.

OPINIA DIETETYKA:

Meridia jest preparatem zakazanym i niedostępnym na polskim rynku. Stało się tak nie bez przyczyny – wykazano niekorzystny wpływ leku na zdrowie. Ilość skutków ubocznych, niebezpieczny ubytek wagi i kilka innych aspektów stosowania tego preparatu prowadzą do jednego wniosku – NIE STOSOWAĆ!
Karolina, Dietetyczka

Oddaj swój głos:   Administrator oświadcza, że informacje zamieszczone w historiach odchudzania, są prywatnymi opiniami użytkowniczek i nie gwaratnują osiągnięcia takich samych wyników w odchudzaniu.

Skomentuj na naszym forum i dodaj opinię:


2 komentarze

  1. ja wydalam na to ze 2000, schudlam okolo 20kg, ale nabawilam się epilepsji przez uzaleznienie, ten lek zniszczyl moj uklad nerwowy , nie polecam !!

  2. ja schudłam 36 kg w 3 miesiące,tylko w pierwszym tygodni schudłam 10 kg.Co prawda w pół roku nastąpił efekt jojo i to z dużym dodatkiem.Ja nie specjalnie odczuwałam jakieś skutki uboczne,może tylko suchość w buzi.Minęło 7 lat i znowu je wezmę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administrator serwisu rankingdiet.pl oświadcza, iż wszystkie opinie użytkowników dotyczące efektów stosowania sprzedawanych w jego ramach programów dietetycznych, nie gwarantują osiągnięcia spadku masy ciała identycznego z zamieszczonymi opisami, oraz nie bierze odpowiedzialności za wszystkie treści publikowane przez użytkowników w ramach serwisu, odnoszące się do jego zawartości merytorycznej.