Opiniujemy, rankingujemy, sprawdzamy diety

  • Ocena ogólna
  • Efekty
  • Korzystność cenowa
  • Dodatkowe korzyści
  • Opinie użytkowników
  • Opinie eksperta
  • Dopasowanie do diety

Alli

Alli to środek, który ma zmniejszyć masę ciała u osób z nadwagą, których wskaźnik BMI wynosi powyżej 28. Jest to środek, którego stosowanie wymaga przestrzegania niskokalorycznej diety – charakteryzującej się niską zawartością tłuszczu.

Suplement ten swoją premierę miał w 2009 roku i bardzo szybko stał się popularny, okrzyknięto go nawet cudownym lekiem. Jego działanie opiera się przede wszystkim na blokowaniu procesu wchłaniania tłuszczu w jelitach.

Alli jest suplementem niedostępnym na polskim rynku. Przeprowadzone badania wykazały, że może on uszkadzać wątrobę i nerki.

źródło: http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Popularny-lek-na-odchudzanie-moze-uszkadzac-watrobe,wid,15179888,wiadomosc.html

EFEKTY: miesięczna kuracja suplementem daje efekty porównywalne z: dietą 1000 kalorii.

JAK STOSOWAĆ: Dawkowanie tego specyfiku wymaga samodyscypliny oraz uważania na to, co się je i wygląda następująco: jedna kapsułka trzy razy dziennie po posiłku. Jeśli posiłek nie zawiera tłuszczu dawkę pomija się. Podczas stosowania ALLI konieczne jest przejście na dietę niskokaloryczną, w której ok. 30% kalorii pochodzi z tłuszczów.

MINUSY: podczas kuracji tym preparatem należy dbać o dietę, suplementować witaminy, które są wydalane z organizmu przez jego działanie oraz pomyśleć o dodatkowej metodzie antykoncepcyjnej – gdyż możliwość wystąpienia ciężkiej biegunki może osłabić działanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

SKUTKI UBOCZNE: Substancją aktywną w ALLI jest orlistat, który może powodować: tłuszczowe plamienie, gazy z wydzieliną, tłuszczowe stolce, parcie na stolec, biegunki, wzdęcia, a czasami krwawienie z odbytu.

KOSZT: 115 zł za 84 kapsułki.

MINUSY: skutki uboczne, konieczność stosowania odpowiedniej diety oraz suplementowania witamin.

SKŁAD: Substancją czynną jest tutaj orlistat.

OPINIE O PRODUKCIE:

Mariola (34 lata, Opole)
Z Alli odchudzałam się dwa albo trzy lata temu. Było to dość dziwne przeżycie – schudłam, ale było to okupione dolegliwościami żołądkowo – jelitowymi. Rzeczywiście dosłownie wydalałam tłuszcz i bolał mnie brzuch, ale efekt był! Dopiero niedawno dowiedziałam się o tym, jaki wpływ na organizm mają te kapsułki i mówiąc szczerze trochę się tym przejęłam.
Barbara (28 lat, Sopot)
Na swój ślub i wesele odchudzałam się z Alli i … nigdy więcej! Byłam tak nastawiona na efekt, że przeżyłam tłuste wypróżnianie się, bóle brzucha i cały czas źle się czułam. Powiem szczerze, że efekt był mizerny i do tego okupiony ogromnym wysiłkiem. Na weselu również nie czułam się rewelacyjnie, co niestety widać na zdjęciach. Gdy następnym razem będę chciała szybko schudnąć postawię na coś innego!

OPINIA DIETETYKA:

Sam fakt, że preparat nie jest już dostępny na rynku powinien zapalić czerwone światło użytkownikom, którzy chcą go kupić i stosować. Efekt, jaki kapsułki te gwarantują jest niewspółmierny do ilości skutków ubocznych, z jakimi wiąże się stosowanie. Warto zastanowić się nad innym preparatem.

Oddaj swój głos:   Administrator oświadcza, że informacje zamieszczone w historiach odchudzania, są prywatnymi opiniami użytkowniczek i nie gwaratnują osiągnięcia takich samych wyników w odchudzaniu.

Skomentuj na naszym forum i dodaj opinię:


Jeden komentarz

  1. Ja go widziałam wczoraj w galerii mokotów w superpharm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administrator serwisu rankingdiet.pl oświadcza, iż wszystkie opinie użytkowników dotyczące efektów stosowania sprzedawanych w jego ramach programów dietetycznych, nie gwarantują osiągnięcia spadku masy ciała identycznego z zamieszczonymi opisami, oraz nie bierze odpowiedzialności za wszystkie treści publikowane przez użytkowników w ramach serwisu, odnoszące się do jego zawartości merytorycznej.