Jaka jest najszybsza dieta?

Karolina, Dietetyczka
Karolina Zieman
Kierownik Redakcji RankingDiet.pl

Przedstawiamy Ranking Diet, na który przede wszystkim wpłynęły Wasze głosy. Każda dieta zaopiniowana jest również przez eksperta. Prosimy o komentarze i lajki, dzięki czemu nasz ranking będzie jeszcze pełniejszy.

W rankingu biorą udział: Kopenhaska dieta South Beach, 3D Chili, Dieta OXY, Białkowa (Dukana), Dieta 36s, Kwaśniewskiego (tłuszczowa), Kapuściana oraz Dieta Atkinsa. Która dieta jest aktualnie najlepsza? Sprawdź tutaj i oszczędzaj czas oraz pieniądze na odchudzanie.

Dodatkowo przygotowaliśmy również ranking tabletek na odchudzanie.

Karolina Zieman

  • Ocena ogólna
  • Efekty
  • Bezpieczeństwo
  • Łatwość prowadzenia
  • Jadłospis
  • Opinie użytkowników
  • Opinie dietetyka

Walka ze zbędnymi kilogramami nie jest łatwa. Niekiedy proces ten ciągnie się miesiącami. Dlatego osoby odchudzające się często zadają sobie pytanie o to, która dieta jest najszybsza. Wiadomo, każdemu zależy na tym, by jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Które więc kuracje są rekomendowane jako te dające rezultaty w krótkim czasie?

Dieta kopenhaska – nawet 20 kg w 13 dni

Rekord, jeśli chodzi o szybkość pojawiania się efektów, daje dieta kopenhaska. Będąc na tej kuracji można stracić do 20 kilogramów w ciągu 13 dni! Jest to niewiarygodne, bo oznacza to dzienny ubytek masy ciała, wynoszący ok. 1,5 kg. Co zatem trzeba robić, by osiągnąć takie rezultaty?

Przede wszystkim trzeba przygotować się na dość drastyczne odchudzanie. Dieta kopenhaska ma to do siebie, że jest ubogoenergetyczna. Każdego dnia organizm otrzymuje 500-800 kcal, a to oznacza wartość nawet czterokrotnie mniejszą niż normalne zapotrzebowanie na energię. Dlatego należy spodziewać się dręczącego uczucia głodu, podgenerowania, zawrotów głowy czy ogólnego osłabienia organizmu.

Dieta Dukana – nawet 10 kg w ciągu 10 dni

Dieta Dukana to niezwykle modna dieta, która pozwala szybko pozbyć się zbędnych kilogramów zaledwie w ciągu 10 dni. Rezultaty pojawiają się już pierwszego dnia, co jest doskonałą motywacją do kontynuowania kuracji.

Dieta Dukana rekomendowana jest jako szybkie odchudzanie bez uczucia głodu. Nie ma konieczności liczenia kalorii. Faktycznie można jeść bez ograniczeń, pod warunkiem, że są to produkty białkowe. To właśnie nadwyżka białka odpowiada za utratę zbędnych kilogramów. Jest to związane z tym, że organizm, nie otrzymując źródeł energii – tłuszczów i węglowodanów – czerpie ją ze zgromadzonych zapasów.

Dieta Dukana cieszy się popularnością, które chcą chudnąć, a nie chcą „katować się” głodówkami.

Dieta 36s – nawet 5 kg w trzy tygodnie

Dieta 36s to bezpieczna kuracja, która pozwala na szybkie osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Nawet 5 kilo w trzy tygodnie bez głodowania i liczenia kalorii – to dużo. Dlatego dieta ta cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród kobiet i mężczyzn. W rankingu diet zajmuje 3. pozycję.

Istotą diety 36s jest spożywanie posiłków, zgodnie z rozpisanym jadłospisem. To gwarantuje, że założony rezultat odchudzania pojawi się po 3 tygodniach.

Dieta Atkinsa – nawet 12 kg w ciągu miesiąca

Szybkie efekty daje także dieta Atkinsa. Pozwala schudnąć do 12 kilogramów w ciągu 4 tygodni. Wystarczy tylko jeść produkty spożywcze zawierające białka i tłuszcze, ograniczając do minimum węglowodany. Właśnie takie proporcje odpowiadają za szybki spadek masy ciała. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności liczenia kalorii. To daje poczucie, że nie trzeba głodować.

Dieta 3D Chili – nawet 8 kg w miesiąc

Dobre efekty odchudzania można przypisać diecie 3D Chili. Jest to kuracja odchudzająca, która pojawiła się dosyć niedawno, a już zbiera pozytywne opinie. W rankingu diet zajmuje pozycję lidera, co świadczy o jej bezpieczeństwie, szybkości pojawiania się rezultatów i braku efektu jo-jo.

Dieta 3D Chili, dzięki odpowiednio skonstruowanemu jadłospisowi oraz odchudzającej mocy naturalnych przypraw i ziół, pozwala pozbyć się nawet 8 kg w 4 tygodnie. A to wszystko bez konieczności liczenia kalorii i głodowania. Smaczne posiłki i brak efektu jo-jo to dodatkowe zalety diety 3D Chili.

Szybko znaczy skutecznie?

Powyżej przedstawione diety faktycznie pozwalają na uzyskanie szybkich efektów. Ale czy takie „natychmiastowe” odchudzenie jest skuteczne i bezpieczne?

Okazuje się, że nie do końca. Zwykle te kuracje, które gwarantują gwałtowny spadek masy ciała, kończą się efektem jo-jo. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że po zakończeniu kuracji wracamy do dawnych nawyków żywieniowych. Zapominamy więc, że to właśnie one są najważniejszą przyczyną dodatkowych kilogramów. Warto więc postawić na te diety odchudzające, które zapewniają stopniową utratę masy ciała, a jednocześnie utrwalają praktykowanie zdrowych nawyków żywieniowych. A właśnie to jest gwarancją powodzenia! Jeśli poszukujecie szybkich i bezpiecznych diet odchudzających, sprawdźcie aktualny ranking diet.


Oddaj swój głos:


Administrator oświadcza, że informacje zamieszczone w historiach odchudzania, są prywatnymi opiniami użytkowniczek i nie gwaratnują osiągnięcia takich samych wyników w odchudzaniu.


Skomentuj na naszym forum i dodaj opinię:

Jeden komentarz

  1. Każdy kto planuje ścisłe przestrzeganie zasad określonej diety musi liczyć się z tym, że wszystko wymaga czasu – tak widoczne efekty, jak i przygotowywanie posiłków. Dlatego najważniejsza jest motywacja i zdroworozsądkowe podejście do tematu, bo nie chodzi o to, żeby się głodzić – w końcu organizmowi trzeba dostarczyć niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania.