Jaką dietę wybrać?

Karolina, Dietetyczka
Karolina Zieman
Kierownik Redakcji RankingDiet.pl

Przedstawiamy Ranking Diet, na który przede wszystkim wpłynęły Wasze głosy. Każda dieta zaopiniowana jest również przez eksperta. Prosimy o komentarze i lajki, dzięki czemu nasz ranking będzie jeszcze pełniejszy.

W rankingu biorą udział: Kopenhaska dieta South Beach, 3D Chili, Dieta OXY, Białkowa (Dukana), Dieta 36s, Kwaśniewskiego (tłuszczowa), Kapuściana oraz Dieta Atkinsa. Która dieta jest aktualnie najlepsza? Sprawdź tutaj i oszczędzaj czas oraz pieniądze na odchudzanie.

Dodatkowo przygotowaliśmy również ranking tabletek na odchudzanie.

Karolina Zieman

  • Ocena ogólna
  • Efekty
  • Bezpieczeństwo
  • Łatwość prowadzenia
  • Jadłospis
  • Opinie użytkowników
  • Opinie dietetyka

Plagą obecnych czasów jest nadwaga i otyłość. To przypadłość, która związana jest przede wszystkim z prowadzonym przez nas trybem życia. Brak aktywności fizycznej, niewłaściwa dieta, polegająca na nieregularnym spożywaniu posiłków oraz „faszerowaniu się” tuczącymi przekąskami i daniami – to wszystko powoduje, że z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc przybywa nam kilogramów.

Ponieważ wiele osób wie, do czego może doprowadzić nadwaga, a tym bardziej otyłość, zainteresowanie dietami jest ogromne. Jest w czym wybierać, ponieważ kuracji odchudzających jest mnóstwo.

Czym kierować się przy wyborze diety?

Nie ma tutaj jednej odpowiedzi, ponieważ każdy organizm jest inny. Dlatego najlepiej byłoby skonsultować się z dietetykiem, który przygotuje jadłospis odpowiadający potrzebom organizmu. Na taki krok nie decyduje się wiele osób, ponieważ jest to kosztowna inwestycja. Ogólnodostępne diety są znacznie tańsze, a też dają efekty. Oto kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę, by wybrana kuracja w jak największym stopniu odpowiadała na potrzeby organizmu.

1. Rezultaty

Wiadomo, one są najważniejsze. Każdemu przecież zależy, by schudnąć jak najwięcej, osiągając wymarzoną masę ciała.

Warto tutaj pamiętać, że efekty diety odchudzającej uzależnione są przede wszystkim od pierwotnej wagi. Trzeba mieć świadomość, że najłatwiej chudnie się na początku, ponieważ wtedy tracimy najwięcej wody. Znacznie łatwiej jest schudnąć – szczególnie w pierwszych tygodniach trwania kuracji – osobom otyłym. Ludzie posiadający nieznaczna nadwagę tracą masę ciała znacznie wolniej.

2. Czas trwania kuracji

Wszystkim zależy, by schudnąć dużo i to w jak najkrótszym czasie. Trzeba jednak pamiętać, że najbardziej racjonalne jest stopniowe odchudzanie. Im dłużej trwa kuracja odchudzająca, tym trwalsze będą rezultaty.

Jeżeli któraś dieta gwarantuje spadek masy ciała o 20 kilogramów w ciągu kilkunastu dni (np. dieta kopenhaska), nie może być skuteczna. Zakończenie odchudzania i powrót do dotychczasowego odżywiania będzie skutkowało efektem jo-jo.

3. Jadłospis

Wybierając dietę odchudzającą, dobrze jest przyjrzeć się jadłospisowi. Bardzo ważne jest, by nie był on monotonny, ponieważ to szybko zniechęca, a ponadto nie dostarczamy wszystkich cennych składników odżywczych. Możliwość wymiany poszczególnych dań w ramach jednego posiłku oferuje dieta 36s.

W jadłospisie istotne znaczenie ma liczba posiłków. Im więcej, tym lepiej, ponieważ wtedy unikamy niechcianego i przykrego w skutkach podjadania. Dobrze, jeśli codzienne menu oparte jest o różne przyprawy, np. chili, oregano, bazylia, pieprz czarny (np. dieta 3D Chili). Wiadomo, że są to przyprawy, które korzystnie wpływają na pracę układu pokarmowego, przyspieszając odchudzanie.

4. Ewentualne działania niepożądane

Jak ognia trzeba unikać tych diet odchudzających, które – po długim okresie stosowania -wywołują wiele skutków ubocznych, niekorzystnie wpływających na organizm. Trzeba wystrzegać się kuracji przyczyniających się do uszkodzenia nerek, wątroby czy podwyższających poziom złego cholesterolu. Takie działania niepożądane daje m.in. dieta Dukana, czy sposób odchudzania zgodnie z dietą Kwaśniewskiego.

Czujność trzeba zachować, gdy diety dość drastycznie ograniczają kaloryczność posiłków, ponieważ to doprowadza do ogólnego osłabienia organizmu.

 5. Możliwość suplementacji

Zastanawiając się, jaką dietę wybrać, warto rozważyć również możliwość suplementacji. Tabletki na odchudzanie mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na uzyskanie znacznie lepszych efektów kuracji w znacznie krótszym czasie. Trzeba jednak pamiętać, że suplement suplementowi nie jest równy. Nie wszystkie tabletki odchudzające dają zadowalające efekty, nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba z daleka omijać takie, które  zawierają niedozwolone substancje (fenterminę, sibutramina, orlistat, efedryna). Dlatego najlepiej stawiać na sprawdzone środki wspomagające odchudzanie, które bazują na całkowicie naturalnych składnikach. Właściwości odchudzające wykazują m.in. kofeina, L-karnityna, wyciąg z zielonej herbaty, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, cayenne.

Chcąc odchudzić się skutecznie, dobrze jest dokonać szczegółowej analizy poszczególnych kuracji. Ranking diet jest przy tym nieoceniony. Należy przy tym wziąć pod uwagę ewentualne schorzenia, które nas nękają. Tylko dokładne zapoznanie się z wszelkimi „za i przeciw” pozwoli podjąć słuszną decyzję. Warto przy tym pamiętać, że znacznie bardziej niż idealna sylwetka liczy się zdrowie. Odchudzanie – tak, ale nie kosztem zdrowia!


Oddaj swój głos:


Administrator oświadcza, że informacje zamieszczone w historiach odchudzania, są prywatnymi opiniami użytkowniczek i nie gwaratnują osiągnięcia takich samych wyników w odchudzaniu.


Skomentuj na naszym forum i dodaj opinię: