Dieta cukrzycowa – Duo Dieta

Karolina, Dietetyczka
Karolina Zieman
Kierownik Redakcji RankingDiet.pl

Przedstawiamy Ranking Diet, na który przede wszystkim wpłynęły Wasze głosy. Każda dieta zaopiniowana jest również przez eksperta. Prosimy o komentarze i lajki, dzięki czemu nasz ranking będzie jeszcze pełniejszy.

W rankingu biorą udział: Kopenhaska dieta South Beach, 3D Chili, Dieta OXY, Białkowa (Dukana), Dieta 36s, Kwaśniewskiego (tłuszczowa), Kapuściana oraz Dieta Atkinsa. Która dieta jest aktualnie najlepsza? Sprawdź tutaj i oszczędzaj czas oraz pieniądze na odchudzanie.

Dodatkowo przygotowaliśmy również ranking tabletek na odchudzanie.

Karolina Zieman

 • Ocena ogólna
 • Efekty
 • Bezpieczeństwo
 • Łatwość prowadzenia
 • Jadłospis
 • Opinie użytkowników
 • Opinie dietetyka

Duo Dieta to pierwsza dieta redukcyjna skomponowana z myślą o diabetykach. Ze względu na fakt istnienia otyłości i cukrzycy i wzajemnych relacji miedzy nimi wśród chorych na cukrzycę istnieje potrzeba redukcji zbędnej masy ciała. Istnieją również diabetycy, którzy chcą najzwyczajniej zgubić zbędne kilogramy i ciszyć się smukłą sylwetką. Proces odchudzania w tym przypadku powinien być  przemyślany  i dostosowany do metody terapii cukrzycy. Dieta powinna więc uwzględniać  rodzaj cukrzycy , stosowane leki doustne lub insulinę oraz choroby towarzyszące. Nie każda więc powszechnie dostępna dieta będzie odpowiednia dla coraz liczniejszej rzeszy diabetyków. Powyższe wymagania spełnia dieta DuoDieta – Podwójny system odchudzania dla chorych na cukrzycę (typ 1 i typ 2).

Kliknij aby pobrać dietę

Duo Dieta indywidualizowana jest do sześciu najczęściej stosowanych metod lecenia cukrzycy. Dieta cukrzycowa jest również zróżnicowana pod względem płci.

Odpowiednią dla siebie dietę znajdą kobiety i mężczyźni, którzy stosują:

 • leki doustne obniżające stężenie glukozy we krwi oraz leki doustne w połączeniu z insuliną długodziałającą raz na dobę,
 • klasyczne mieszanki insulinowe
 • mieszanki analogowe
 • wielokrotne wstrzyknięcia insuliny analogowe
 • wielokrotne wstrzyknięcia insuliny ludzkiej (Actrapid, Humulin R, Gensulin R, Polhumin R, Insuman R),
 • metodę intensywnej insulinoterapii (w tym przy użyciu osobistej pompy insulinowej).

To bardzo korzystne rozwiązanie dla pacjentów z cukrzycą chcących zgubić zbędne kilogramy przy zachowani u prawidłowych parametrów leczniczych.


(…) oprócz odchudzania dba się o swoja drugą połowę – cukrzycę. To rzeczywiście prawda. Mało jest diet dostosowanych dla diabetyków a tym bardziej dostosowanych do ich sposobów leczenia. Ten kto leżał w szpitalu na cukrzycę, ten zapewne wie że rodzajów i sposobów leczenia cukrzycy jest kilka. Dlatego jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, że niemal każdy diabetyk odnajdzie tu coś dla siebie. Ja nazwałabym to tak – Duo dieta to jednocześnie odchudzanie i dbanie o swoją cukrzycę.
Marta
Źródło: blog Marty dieta-cukrzycowa.pl

Duo Dieta cukrzycowa rekomendowana przez serwis www.mojacukrzyca.org

(…)

DuoDieta to niezwykła pozycja!

(…)

Bo to, co opisane jest w drugiej części to nie tyle dieta, co zdrowy styl odżywiania się. Plan diety nie zawiera listy zakazanych i nakazanych produktów, a przykładowe całodniowe i co najważniejsze zbilansowane plany posiłków, wskazane, gdy chcemy zredukować masę ciała i jednocześnie dostarczyć organizmowi wszelkich potrzebnych składników. Taka dieta z pewnością poprawi nie tylko nasz wygląd, ale także przyczyni się do wyrównania cukrzycy. Znajdziemy tu także omówienie technik przygotowania posiłków i listę najczęściej popełnianych błędów żywieniowych.

(…)

Trzecia część to tradycyjna kuchnia polska zmodyfikowana dla chorych na cukrzycę, czyli sposoby na to, by potrawę wysokowęglowodanową przygotować w sposób prosty i jednocześnie „lżejszy”. A wszystko to przedstawione jest w sposób jasny i przejrzysty. Portal mojacukrzyca.org poleca.

Żródło: http://www.mojacukrzyca.org/?a=text&id=2905

 

Opinia dietetyka  – Zieman
Duo Dietę można bez wątpienia zaliczyć do diet specjalistycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb osób chorych na cukrzycę. Inny bowiem plan diety cukrzycowej otrzymają osoby wymagające stosowania leków doustnych obniżających stężenie glukozy we krwi niż chorzy obliczające  samodzielnie dawkę insuliny. DuoDieta nie zawiera wyszukanych i trudnych w przygotowaniu potraw, opierają się na znanych założeniach kulinarnych, a w dodatku do diety możemy nawet znaleźć modyfikację polskiej kuchni według kanonów diety cukrzycowej. To bardzo interesujące rozwiązanie.

W jej przypadku bezpieczeństwo stosowania jest ważniejsze niż ponadprzeciętne rezultaty diety.

Osoby które w ciągu kilku dni chcą zgubić znaczną ilość kilogramów mogą być trochę rozczarowani .

Dieta zakłada racjonalny i odpowiedni do stanu zdrowia spadek masy ciała oraz receptę na utrzymywanie prawidłowych wartości glukozy we krwi nie tylko dla osób odchudzających się.

Kliknij aby pobrać dietę


Oddaj swój głos:


Administrator oświadcza, że informacje zamieszczone w historiach odchudzania, są prywatnymi opiniami użytkowniczek i nie gwaratnują osiągnięcia takich samych wyników w odchudzaniu.


Skomentuj na naszym forum i dodaj opinię:

2 komentarze

 1. Dieta konkretna, skuteczna i dużo tańsza od płatnych porad
  Pozd tym nie szkodzi zdrowiu !

  • Da się zredukować masę ciała, trzeba tylko być wytrwałym, nie rezygnować, stosować się do zaleceń i nie oszukiwać przede wszystkim samego siebie… Ja jestem w trakcie, widzę już rezultaty i jestem zdeterminowana 🙂 Dieta cukrzycowa może być przy tym wszystkim też smaczna, sama uwielbiam tosty z mozzarellą i pomidorami 🙂 Trudno uwierzyć, co? Tosty na diecie. A można 🙂 Jeśli chcecie wiedzieć więcej to zapraszam na http://www.kusowska.pl/oferta-diabetologia.php